İptal ve İade Şartları

Rezervasyon, Ödeme, İade ve İptal Şartları


Ön ödemenin yapıldığı tarihten villa giriş tarihine 30 gün kalıncaya kadar yapılan rezervasyon iptallerinde; yapılan villa kiralama ön ödeme tutarı (villa işletmesi rezervasyon talebini onayladığı için) iade edilmez. www.kalkandakirala.com'a yazılı olarak bildirilmeyen rezervasyon iptal bildirimleri geçerli olmayacaktır.


Rezervasyonun iptal edilmesi durumunda www.kalkandakirala.com yapmış olduğu masrafların karşılanması amacıyla sözleşmede belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinde belirli yüzdelerini alacaktır.


Şöyle ki:


a) Rezervasyon için alınan kapora iade edilmez.


b) Rezervasyondan önceki 30. güne kadar yapılan iptal işlemlerinde toplam kiralama bedelinin %30’unu,


c) Rezervasyondan önceki 30.gün ile rezervasyon başlangıcı olan günler arası yapılan iptal işlemelerinde ve müşterinin gelmediği durumlarda kiralama bedelinin %100’ünü ödemek zorundadır.

Ücretin iadesi sebebiyle yapılacak olan masraflar iade edilecek bedel içinden kesilir.

(Rezervasyonun iptal edilmesi durumunda villanın çok kısa sürede aynı tarihler arasında tekrar kiraya verilebilmesi mümkün olmaması sebebiyle villa sahiplerinin korunması amacıyla bu yönteme başvurulmuştur.)

Rezervasyonun herhangi bir sebeple kalkandakirala.com tarafından iptal edilmesi durumunda durum en kısa sürede müşteriye bildirilir. Müşteri portföyümüzde bulunan ve kendisine önerilen eşdeğer villayı kabul etmemesi ve mücbir sebeplere girmeyen durumlarda alınan para müşteriye iade edilir.

Sitemizde; rezervasyon tarihine 30 gün kala kiralama bedelinin tamamının ödenmesi gerektiği belirtilen villalarda kiralama bedelinin tamamı müşteriden tahsil edilir ve rezervasyon iptali durumlarında hiçbir ücret iade edilmez.

Müşterinin kalan ödemeyi zamanında yapmaması durumunda www.kalkandakirala.com söz konusu rezervasyonu iptal etme, ödenmiş ücreti iade etmeme, aynı villaya başka rezervasyon alma hakkını saklı tutar. Rezervasyon iptalleri sadece e-posta veya iadeli taahhütlü posta ile yapılabilir. Sözlü iptal mümkün değildir. İptal işlemi yazılı olarak www.kalkandakirala.com e-posta adresine ulaştığı anda geçerlidir.

Rezervasyonun yapılamasından sonra villanın kullanılmamasından www.kalkandakirala.com sorumlu olmaz. Kiralama bedeli villanın kararlaştırılan teslim tarihinde muaccel hale gelecektir.


Rezervasyon Tarih Değişikliği


Sadece aynı villa için rezervasyon tarihi değişikliği yapılabilmekle birlikte daha önce yapılan rezervasyon tarihinin başlangıcına 30 günden az bir süre kalmışsa rezervasyon değişikliği yapılamamaktadır. İşlem ücreti 250 TL’dir. ( Villa işletmesinin bu değişikliğe onay vermesi gerekmektedir. )

Sizlere daha iyi bir kullanıcı ziyareti deneyimi sunabilmek ve hizmet kalitesini arttırmak için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayarak Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz